وبسایت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش

معرفی اداره

این اداره با آغاز 9 طرح مطالعات اقتصادی تلاش نمود تا نه تنها فقدان آمار اقتصادی در سالیان گذشته را جبران نماید بلکه با پیش بینی شاخص‌های بنیادین اقتصادی چراغ راه تصمیمات کلان سازمان در حوزه اقتصادی باشد

خروج

معرفی اداره

معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی با پایه ‌ریزی اداره برنامه ‌ریزی و مطالعات اقتصادی توانست گامی مؤثر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در جزیره کیش بردارد. اقتصاد مقاومتی به عنوان پدیده ‌ای نوین در علم اقتصاد نیازمند اطلاعات و آمار دقیق در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌باشد. این اداره با آغاز 9 طرح مطالعات اقتصادی تلاش نمود تا نه تنها فقدان آمار اقتصادی در سالیان گذشته را جبران نماید بلکه با پیش بینی شاخص‌های بنیادین اقتصادی چراغ راه تصمیمات کلان سازمان در حوزه اقتصادی باشد. محاسبه توليد ناخالص داخلي، محاسبه هزينه و درآمد خانوار، تعيين حجم سرمايه و استهلاك، تهيه و تدوين جدول داده - ستانده و تدوین نقشه راه توسعه تجارت جزء مهمترین طرح ‌های مطالعاتی مزبور می ‌باشند.

با دایر شدن واحد برنامه ‌ریزی و مطالعات اقتصادی، نیازسنجی ‌های لازم در ابعاد مختلف حوزه اقتصادی و سرمایه‌ گذاری جزیره کیش به سرعت صورت پذیرفت و با توجه به اینکه در سنوات گذشته کلیه مطالعات اقتصادی و آماری به حالت تعلیق درآمده بود، در اولین گام با توجه به محدودیت ‌های مالی و زمانی و با در نظرگرفتن اهمیت اطلاعات، طرح‌ های مطالعاتی اولویت ‌بندی گردید.